пʼятниця, 7 жовтня 2016 р.

Урок математики (2 клас)



Тема. Вправи і задачі на застосування і заучування таблиці множення
числа 4. Творча робота над задачею.
Мета. Формувати навички табличного множення числа 4, вправляти учнів у розв’язуванні задач, складанні задач за малюнками; розширювати кругозір дітей.


Обладнання. Ілюстрації.
Хід уроку:
I.                  Організація класу.
Сядьте зручно, посміхніться,
І на мене подивіться.
         Пригадаємо девіз уроку.
   Сьогодні наш урок незвичний. Наш давній знайомий Їжачок вирішив подорожувати. Давайте простежимо за його мандрівкою. Можливо йому знадобиться допомога.
1) Усний рахунок.
— Виконайте завдання, і ви дізнаєтесь, до кого в гості мандрує їжачок.
21:3+16= 23 (в)            50-14:2= 43 (м)            18:3:3= 2 (и)
2∙6+8= 20     (е)            100-3∙8= 76 (е)             6:2∙3= 9   (к)
64-3∙9= 37    (д)            18:2+76= 85(д)            
— Молодці! Добре впорались.
   Прочитайте, хто це.
2) Математичний диктант.
— Тепер Ведмедик пропонує виконати завдання із математичної бочки.
                                          Математичний диктант
• Знайти добуток чисел 3 і 5.    (15, М)
• Знайти частку чисел 4 і 2.       (2, О)
• Знайти суму чисел 18 і 3.        (21, Л)
• Знайти різницю чисел 29 і 3. (26, О)
• Знайти добуток чисел 4 і 8.    (32, Д)
• Маса 1 бочечки з медом — 4 кг.
   Яка маса 5-ти таких бочок?   (20, Ц)
• Їжачок 10 грибів повісив порівну на 2 гілки.
   Скільки грибів на 1- ій гілці?          (5, І)

         II. Вивчення нового матеріалу.
   Добре погостював Їжачок у Ведмедика. Діти, попереду гущавина. Давайте допоможемо Їжачкові «розчистити доріжки».
   Сьогодні ми будемо обчислювати приклади, розв’язувати задачі, застосовуючи табличку множення на 4.
Гра «Будь уважним»
    — Їжачок пропонує серед перелічених цифр знайти ті, які є відповідями прикладів множення числа 4.


   Повторення таблиці множення числа 4.
   Їжачок пропонує самостійно розв’язати приклади.
4∙2+5 = 41                                       4∙5+25 = 45
4∙4+16 = 32                                     4∙2+24 = 32
4∙7+15 = 43                                     4∙3+18 = 30
71-4∙6 = 47                                               4∙8-7 = 33

        
III. Фізкультхвилинка.

         IV. Розвиток математичних знань.
   Ось галявина геометрії. Щоб дізнатися, хто живе в цьому будиночку, потрібно назвати геометричні фігури, з яких складається будиночок. (Молодці.)
   Зайчик радить попрацювати із підручником. Запишіть у зошити №816.
   Я читаю, ви слідкуєте.
   Прочитайте задачу мовчки і запам’ятайте, що означає кожне число.
Було — ?
Відрізали — 3 шм. по 4 дм.
Залишилося — 8 дм.
   Скільки відрізали від стрічки шматків? (3)
   Яка довжина кожного шматка? (4дм)
   Скільки стрічки залишилося? (8дм)
   Що треба дізнатись?
   Чи можна відразу дізнатись, якої довжини була стрічка?
   Щоб дізнатись, скільки дм відрізали, яку дію виконаємо? (Дію множення)
   Як дізнатись, якої довжини була стрічка?
    Скільки дій? (2)
• У 1-й дії ми дізнаємося, скільки відрізали, дією ……..
• У 2-й дії ми дізнаємося, яка була стрічка, дією ……..
   Розв’яжемо задачу за алгоритмом.
1) … ∙ … =                                      3∙4 = 12
2) … + … =                            12+8= 20
     — Змініть запитання задачі так, щоб вона розв’язувалась таким виразом:
                            4 ∙ 3 – 8
 (На скільки  ˃ …?).


         V. Підсумок уроку.
— Лісові мешканці пропонують веселу лічбу.

Змерзли троє їжаченят,                         Йшли 4 їжаки
         Зіщулились і тремтять,                          І несли по 2 грибки,
         Щоб їх відігріти,                                     А ви їм допоможіть,
         Скільки валянок купити. (4∙3=12)          Ті грибочки полічіть. (18)
                                     
*                 *                 *

         В гаю 6 зайчиків сиділи,                           Три ведмедики ішли,
         З апетитом моркву їли,                          По 5 несли пиріжків,
         Всі по 4, як один,                                               А ви їм допоможіть,
         Скільки з’їли всіх морквин? (4∙6=24)       Пиріжки ті полічіть. (3∙5=15)

   Ось і уроку кінець, а хто слухав — молодець!
А працювали ви всі, тому всі ви — молодці!

         VI. Домашнє завдання.
   Домашнє завдання: №817, 818.

Немає коментарів:

Дописати коментар