Математичний турнір
Мета: виявити найактивнішого і найкмітливішого математика в
групі. Повторити вивчений матеріал. Удосконалювати обчислювальні навички дітей
в межах 10 (на вивченні випадки додавання і віднімання). Розвивати логічне
мислення, увагу, пізнавальний інтерес. Виховувати інтерес до книги,
колективізм.
Обладнання: "Учні лісової школи з цифрами",
таблиці для усного рахунку, матеріал для індивідуальної роботи, малюнки до
задач, сигнальні картки з цифрами, кадр діафільму "Від одного до
десяти"; запис на магнітофоні фізкультхвилинок з числовим змістом.
Хід заняття
Ведучий. Сьогодні ми проведемо турнір-змагання
двох команд: "Плюс" і "Мінус", для виявлення найуважнішого,
найактивнішого та найкмітливішого гравця.
1. Завдання. Гра "Рахуй далі".
Дитина однієї
команди починає, а іншої продовжує (ланцюжком)
- Рахуємо по
порядку через 1.
- Рахуємо
ланцюжком порядковим номером.
- Називаємо
числа від 10 в зворотному порядку.
2. Завдання. Гра "Назви сусідів
числа".
Ведучий демонструє "звірят лісової школи",
які принесли числа.
- Назви
попереднє число 6, 10.
- Назви
наступне число 7, 9.
- Порівняй
числа 6 і 9, 4 і 7.
3. Завдання. Робота за таблицями:
Гра "Мовчанка"
6 + 3 = ? 8 - 4 = ? 7 + 3 = ? 5 - 2 = ?
Гра "Хто уважніший?".
Діти заплющують очі. Вихователь олівцем вистукує число, та
називає дію - додавання чи віднімання - і знову вистукує число. Діти піднімають
голови і сигнальними картками показують відповідь.
Гра "День і ніч"
Ніч. Діти заплющили очі, а вихователь коментує: 6 + 2 + 2 =
?; 6 - 4 + 3 = ?
День. Діти піднімають голови і відповідають.
4. Завдання. Гра "Прапорець
переможця"
На плакаті записані приклади у вигляді сходинок. На верхній
сходинці прикріплено прапорець, а на бічних "сходинках" - приклади. Від кожної команди по черзі гравці
розв'язують приклади. Виграє команда,
яка жодного разу не помилилась і першою забере прапорець.
Завдання.
Заселити будиночок з числом 10.
а) Поселити
числа на поверхах зі складом числа 10.
б) "Щоб на
новосілля був швидше чай готовим - накрити чайник кришечками" (вирахувати приклад на чайнику, накрити
кришечкою з правильною відповіддю).
в) "Налити
в чашку чаю" (Вирахувати приклад на
чашечці і підставити блюдце з правильною відповіддю).
г)
"Визволити півника, який попав у небезпеку".
Його лисичка
кинула у клітку і зв'язала лапки. Лапки зв'язані стрічками, на яких написані
приклади. Розв'язавши приклади - розв'яжем лампки, визволимо півника.
д) "Щоб у
нас був хороший настрій - поставимо квіти у вазу". Розв'язати приклади на
тюльпанах.
6. Завдання. (Для капітанів команд). Гра "Цифри вийшли погуляти"
5, 9, 7, 3, 2
Хто швидше з
капітанів складе:
а) ряд чисел в
порядку зростання;
б) хто більше з
даних чисел складе прикладів.
7. Завдання. Розв'язання задач на
кмітливість.
а) Ішов їжачок,
знайшов бурячок, знайшов ще 6. Три з них сім'я з'їсть. Скільки залишиться? (1 + 6 = 7, 7 - 3 = 4).
б) Мій приятель
йшов, п'ятака знайшов. Удвох підем - скільки знайдем? (5 +5 =10).
8. Завдання. Геометричний матеріал.
1) У кожної
дитини карта з наклеєними на ній геометричними фігурами. За завданням
вихователя кожна дитина повинна стрілкою показати названу фігуру.
2) Назвати з
яких фігур побудована ракета, сонце?
3) Гра
"Зайвий предмет", "Якої фігури не вистачає?" з геометричним
змістом.
Підведення підсумків.
Визначення переможця математичного
турніру.
Немає коментарів:
Дописати коментар