неділя, 26 лютого 2017 р.

Що таке здорове харчування.



Тема: Що таке здорове харчування.

Мета:
Сформувати уявлення про здорове (раціональне) харчування, пояснити зміст «піраміди раціонального харчування», ознайомити з правилами харчування, режимом прийому їжі; вчити робити висновок про роль здорового харчування в житті людини; розвивати логічне мислення; виховувати культуру харчування.
Обладнання: ілюстрації, малюнки, таблиці, картки, «піраміда» раціонального харчування.

Хід уроку

І Організація класу.
Сідайте рівненько. Урок розпочнемо.
У дивну країну мандрівку почнемо.
Дізнаємось з вами для чого їмо,
Як правильно їсти, щоб здоров’я було.


ІІ Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Слово вчителя.       - Сьогодні ми продовжуємо подорож до незвичайної країни – країни Здоров’я. Усі її мешканці здорові та енергійні, бо дотримуються правил здорового харчування. Подорожуючи з ними, ви теж навчитеся правильно харчуватися.  Проведе нас у цю країну мишеня.

Завдання Питайлика.
-         - Утворіть назву зупинки.

 

Корисна

-         На зупинці корисній нас із нетерпінням чекає білочка Ласуня, яка обіцяє знавця здорового харчування нагородити.

ІІІ Робота над темою уроку.
Робота у зошиті.
   Технологія «Мозкова атака».
-        -  Запишіть якомога більше слів, що характеризують здорове харчування.


Моя їжа … (корисна, смачна, різноманітна, здорова, поживна, добра…)



 Сенкан «Про їжу».
-    Їжа
·        Смачна, корисна.
·        Готуємо, вживаємо, смакуємо.
·        Важлива для життя.
·        Будівельний матеріал.
 
Розповідь вчителя.
-                       Здорове харчування – це повноцінне харчування, яке є різноманітним і збалансованим. Це правильно організоване та своєчасне забезпечення організму добре приготованою та смачною їжею, яка містить оптимальну кількість різних харчових речовин, необхідних для його розвитку та функціонування.
 
Вікторина «Знавець правильного харчування».
  •  Продукти яких груп ви знаєте?
  • Які продукти належать до групи жирів?
  • Які продукти мають високу калорійність?
  • Який продукт належить і до групи жирів, і до групи молочних продуктів?
Ознайомлення з «пірамідою» продуктів харчування.



Робота над змістом піраміди.
- Чого слід вживати найбільше? Чому?
- Які продукти повинні переважати в раціоні? Чому?
- Яких продуктів потрібно вживати менше?
Інформація на карточках. Учні читають, переказують.  Відповіді учнів доповнюються повідомленням з «Довідкового бюро», яке підготували найбільш підготовлені учні.

Гра «Музей» .(Робота в групах)
- Кожна група вибирає продукт-експонат із визначеної групи (кисломолочні продукти; солодощі; фрукти; хлібобулочні вироби, продукти із злаків), описує його (не називаючи). Інші учні мають відгадати його назву.

Самостійна робота в зошиті по узагальненню вивченого матеріалу.

Завдання 1.
-Допоможіть мишеняті закреслити продукти, які не можна вживати щодня. Обведіть ті, які вживати корисно.
Завдання 2.
- Наповніть повітряну кулю корисними продуктами. Впишіть слова. (Робота в парах)
Завдання 3.
- У рюкзаку лежать продукти, які створюють додаткове навантаження на органи травлення людини і не є здоровою їжею. Запишіть їх назви.

ІV Фізкультхвилинка.

Тренінг емоцій

- Зобразіть за допомогою міміки та жестів людину:
а) голодну;
б) яка добре поїла;
в) з’їла занадто багато.

- Назвіть (покажіть) свої почуття, емоції, здатність до навчання та іншої праці.

V Ознайомлення з правилами та культурою харчування.

Вправа «Роз’єднай слова».
-  Поясни зміст прислів’їв.
Шлунок ситий – голова весела.
- Скільки разів на день треба їсти? Чому важливо дотримуватись режиму в харчуванні?
(Їсти потрібно 4 рази на день в один і той самий час. Якщо дотримуватися цього правила, буде хороший апетит, їжа краще засвоюватиметься. Обов’язково снідайте. )
Проста їжа найкорисніша
- Якою має бути їжа?
(Їжа повинна бути різноманітною. Корисно їсти молочні продукти, м’ясо, рибу, багато овочів і фруктів. Не потрібно захоплюватися солодощами, виробами з борошна, жирною, смаженою і солоною їжею.)
Помірність – мати здоров’я
(Не можна переїдати.)
- Як треба їсти?
( Їжу потрібно добре пережовувати. Під час вживання їжі не можна відволікатися , займатися іншими справами.)


   Вправа «Зав’яжи вузлик  на пам ять».
-         Самостійне ознайомлення з пам’яткою раціонального харчування. (Пам ятки роздаються кожному учню. Рекомендовано вклеїти в щоденник.)


  •  Їсти треба потроху 4 рази на день в один і той самий час.
  •  Їжа має бути різноманітною і складатися з різних продуктів.
  •  Їжу слід ретельно пережовувати. Нехтування цим правилом може спричинити шлунково-кишкові захворювання.
  • Під час споживання їжі не можна відволікатися, займатися іншими справами. Це знижує апетит і погіршує  засвоєння продуктів.
  • Не можна переїдати. Переїдання причина багатьох захворювань.


Робота в зошиті.
-         Замініть кожну з «Помилок у харчуванні» на «Правило здорового харчування». (Колективний запис)
-         Обведіть номери тих правил, яких ви дотримуєтеся.
Завдання від білченя «Знайди закономірність».


Ранок – сніданок
День – …
Вечір – …
-         Скільки разів потрібно їсти? Який прийом їжі пропустила білочка? (Полуденок .)
-         З’єднайте прийоми їжі з тим часом, коли її слід вживати.


Сніданок             16.00-17.00
Обід                     7.00-9.00
Полуденок           19.00-20.00
Вечеря                 13.00-14.00
  Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу
Загадковий диктант «Страви»

1. Популярна в Україні рідка страва, що вариться з посічених буряків, капусти, картоплі й інших овочів та приправ. (Борщ)
2. Невеликий варений виріб, зліплений з прісного тіста і начинений сиром, капустою, ягодами. (Вареник)
3. Страва з варених круп. (Каша)
4. Солодкий напій із сушених фруктів і ягід, зварених у воді. (Узвар)
5. Рідка їжа, відвар із м’яса, риби або городини; суп. (Юшка)
6. Одна з 12 обов’язкових страв на столі у Святий вечір, яку готують із пшениці й заправляють тертим маком, горіхами, медом та узваром. (Кутя)
7. Тонкий коржик із рідкого тіста, спечений на сковорідці. (Млинець)

Розгадайте кросворд «За столом»






По  вертикалі:
1.     Як ще називають їстівний харч?  (Продукти)
По  горизонталі:
2.     Розмелене в порошок зерно. (Борошно)
3.     Обов’язковий атрибут весілля. (Коровай)
4.     Смачний виріб з какао та цукру. (Шоколад)
5.     Перед їжею потрібно вимити … (руки).
6.     Після сніданку, обіду чи вечері потрібно … (подякувати ).
7.     Не можна одночасно їсти за столом і книгу … (читати).
ІV Підсумок уроку.
   Інтерактивна вправа «Незакінчене речення».
-         Різноманітне раціональне харчування необхідне людині для… .
-         Сподіваюся, що ваше харчування буде правильним, корисним, збалансованим, і ви добре пам’ятатимете правила здорового харчування, а головне – будете їх дотримуватись.

   Нагородження  учнів.

Немає коментарів:

Дописати коментар