Урок 3
Тема. Корисні та некорисні продукти.
Мета. Формувати уявлення про продукти харчування, які приносять користь організму людини;усвідомлювати значення поживних речовин для людини;розвивати уміння розпізнавати корисні та некорисні продукти харчування, наводити приклади
найкорисніших продуктів та тих, вживання яких потрібно зменшити; свідомо вибирати продукти для здорового харчування;розвивати логічне мислення; виховувати бажання до здорового смакового уподобання.
Обладнання: ілюстрації, картки, серединки до кіндер-сюрпризу, малюнки.
найкорисніших продуктів та тих, вживання яких потрібно зменшити; свідомо вибирати продукти для здорового харчування;розвивати логічне мислення; виховувати бажання до здорового смакового уподобання.
Обладнання: ілюстрації, картки, серединки до кіндер-сюрпризу, малюнки.
Хід уроку
І Організація класу.Девіз уроку
Сьогодні у нас – незвичайний урок.ІІ Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну чудову, в країну чарівну,
Що зветься ... (країною Здоров’я)
Вправа «Складіть прислів’я».
Як ви розумієте його зміст?
Інсценізація «Що ж нам їсти?».
Мівіна.
Нас обирайте, шановні, привіт!Сухарики.
Одержите виразку шлунка й гастрит.
А як щодня нас будете вживати,Овочі.
Свій вік готуйтеся в лікарні звікувати.
З нами хто буде дружити,Фрукти.
Буде дуже довго жити.Фрукти й овочі (разом)
Вітамінів в нас багато,Ведучий.
Це повинен кожен знати.
До країни Здоров’я- Яких надійних друзів ви б обрали?
Хутчій вирушайте
І друзів надійних
Собі обирайте.
Вправа «Очікування».
- Чого ви очікуєте від уроку?
(Діти висловлюють свої міркування щодо завдань уроку, виходячи із попередніх вправ).
«Я очікую ... »
ІІІ Повідомлення теми уроку.
- Мишенятко Питайлик привело нас до зупинки, назву якої ви дізнаєтесь, зібравши слово.
ПРОДУКТОВА
- На зупинці продуктовій мишенятко познайомить нас із вороненятком Каркушею, яке допоможе зрозуміти, що від правильного вибору продуктів залежить здоров’я та розповість на які групи поділяються продукти.
- Вороненя обов’язково нагородить вас за правильні, повні, змістовні відповіді.
IV Робота над темою уроку.
Розповідь учителя.- Продукти поділяються на дві групи. Їх назви ви дізнаєтеся, розшифрувавши слова:
- Їжа повинна бути корисна – достатня за кількістю і різноманітна за складом. У всіх є власні смакові уподобання. Хтось більше полюбляє м’ясні продукти, хтось, навпаки, - рибу. Декому смакують молоко і каші або страви з овочів і фруктів. Є й такі, які намагаються їсти й пити лише «смачненьке»: копчену ковбасу, морозиво, чіпси, пиріжки, шоколад, пепсі-колу.
- Чи потрібно при виборі їжі орієнтуватися лише на власні уподобання?
- Які продукти на вашу думку, є корисними? Чому?
- Чимало продуктів є небезпечними, тому що часто є причинами отруєнь і важких алергічних реакцій. Ці продукти є некорисними. На думку лікарів прийом такої їжі у невеликих кількостях може бути цілком безпечним.
- Які продукти, на вашу думку, є некорисними?
Працює довідкове бюро (інформація учнів).
- Є продукти, які належать до «харчового сміття». Всі вони містять велику кількість жирів та вуглеводів, у них майже немає вітамінів та мінералів. Щоб продукти були привабливими, до їх складу додають барвники, ароматизатори. А щоб довго зберігалися – консерванти. Це сухарики, ковбасні вироби, супи швидкого приготування, газовані кольорові напої, кетчупи...
Завдання мишеня.
- Згадайте, намалюйте і підпишіть, які корисні для нашого здоров’я плоди дарує нам природа.
Гра «Наповни кошик»
Робота в зошиті.
Вправа «Знайди замінник».
Допоможіть мишеняті знайти замінник для кожного з наведених продуктів, більш корисний для здоров’я. (Колективне виконання.)

Дидактична гра «Перетворення». (Коментоване виконання.)
Робота в групах. Гра «Кухарі».
- Вороненя запрошує нас до магазину. Потрібно зібрати в корзину найкорисніші продукти.
- Згадайте куплет пісні, у тексті якої зустрічається назва страви, продукту харчування.
- Один із учнів пантомімою зображає, що йому холодно або жарко. Інші учні пропонують страви чи напої, які допоможуть зігрітися або, навпаки, охолонути. Гра продовжується доти, поки пропозиції не почнуть повторюватися.
Робота в зошиті.
Вправа «Знайди замінник».
Допоможіть мишеняті знайти замінник для кожного з наведених продуктів, більш корисний для здоров’я. (Колективне виконання.)

- Кожну з геометричних фігур перетворіть на корисний для здоров’я продукт, розфарбуйте його.

- Уявіть на хвилинку, що ви кухарі. Подумайте і напишіть, які страви можна приготувати із корисних для здоров’я продуктів.

- Обґрунтуйте свою думку. Щоб бути здоровими, треба вживати корисні продукти:
- рибу та морепродукти (так);
- чіпси та сухарики (ні);
- йогурти, кефір, молоко (так);
- тістечка з масляним кремом (ні);
- банани, апельсини, яблука (так);
- салат із свіжої капусти (так);
- ікру з буряка (так);
- копчену ковбасу (ні);
- томатний сік (так);
- кока-колу (ні).

(Із сумки діти дістають жовтенькі серединки із кіндер-сюрпризу, «вітаміни» розкривають і читають загадки).
В кожній господі я у великій пригоді.
Та хто мене роздягати візьметься,
Той слізьми заллється. (Цибуля)
Кругла, а не місяць, біла, а не папір, з хвостиком, а не миша. (Ріпа)
Що то за голова, що лиш зуби та борода? (Часник)
І печуть мене, і варять, і їдять, і хвалять, бо я смачна. (Картопля)
Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі. (Морква)
Ліз Мартин через тин.Сам переліз, а голову на тину лишив. (Гарбуз)
Зозуляста, сріблиста, сорочок наділа триста. (Капуста)
Баран у коморі, а роги надворі. (Буряк)
Не стелюсь я спати долі, а деруся вся угору. (Квасоля)
З поля зжинають, у млині перетирають, Із печі гублять – клянуться, що люблять. (Хліб)
А що то за коні в гаю на припоні:
Довгасті, голчасті, зеленої масті.
Нікого не возять, лише солі просять. (Огірки)
Де зсапано, де сполото, по вибалках, по пагорбах.- Якими продуктами є слова відгадки?
Цвіте воно, мов золото, плоди на нім, як яблука. (Помідори)
VII Підсумок уроку.

Закінчіть речення: «Здорова людина завжди...»
Як ви використаєте набуті сьогодні знання в житті?
Чи знадобляться вам ці знання?
Чи виправдались ваші очікування?

Немає коментарів:
Дописати коментар